عصر متاورس
هارد فورک شانگهای اتریوم چشم انداز استیکینگ را متحول کرد

هارد فورک شانگهای اتریوم چشم انداز استیکینگ را متحول کرد

پیش گفتار

بالاخره انتظار ها به پایان رسید! ساعت 22 و 27 دقیقه UTC (ساعت جهانی)، شبکه اتریوم Ethereum ارتقاء خودرا با موفقیت به پایان رساند و اکنون شبکه درحال پردازش برای درخواست های برداشت است. 

هاردفورک شانگهای اتریوم (Shanghai)

هاردفورک شانگهای اتریوم که به شاپلا (Shapella) نیز معروف است، با موفقیت به پایان رسید. کاربرانی که اتر ETH های خودرا استیک کرده اند، اکنون این امکان را دارند تا تراکنش های بلاکچین را ایمن و تایید کنند. 

ارتقاء شانگهای در ساعت 22:27 شروع شد و در ساعت 22:42 نهایی شد!

به گزارش BeaconCha، تقریبا نیم ساعت پس از فعال شدن این ارتقاء، نزدیک به 285 برداشت در دروه 194408 پردازش شده است (به ارزش 10 میلیون دلار).

هاردفورک مورد انتظار، توسط جامعه اتریوم به عنوان یک نقطه عطف تاریخی شناخته می‎‎‎‎‎‎شود که انتقال چندساله اتریوم از سیستم اثبات کار (PoW) را به سیستم اثبات سهام (PoS) کامل کرد.

سال گذشته پس از پشت سر گذاشتن ادغام (Merge) اتریوم، سیستم اثبات سهام به شبکه اضافه شد، بااین حال کاربران نمی‎‎‎‎‎‎توانستند وجوه خودرا برداشت کنند. 

ویتالیک بوترین (یکی از بنیان‎‎‎‎‎گذاران اتریوم)، در برنامه ای زنده اعلام کرد : { ما در مرحله ای هستیم که سخت ترین و سریع ترین بخش های انتقال پروتکل اتریوم، اساسا به پایان رسیده. کارهای بسیار مهمی در دستور کار قرار دارد، بااین حال این کارهای مهم را می‎‎‎‎‎‎توان با سرعت کمتری هم انجام داد}.

انتقال به یک سیستم اثبات سهام (PoS) تا 99درصد از انرژی اتریوم را حفظ می‎‎‎‎‎‎کند و عده کثیری معتقدند که این می‎‎‎‎‎‎تواند به بهبود امنیت و تمرکززدایی بیشتر در شبکه کمک کند.

Zhuling Chen ژولینگ چن، مدیرعامل شرکت خدمات بلاکچین RockX گفت : هاردفورک شانگهای اتریوم، چشم انداز دارندگان توکن ETH را تغییر خواهد داد. 

همه گیری روزافزن استیکینگ (سپرده گذاری)، که در آن شرکت کنندگان متعهد می‎‎‎‎‎‎شوند تا در ازای بازدهی سرمایه، اتر ETH های خودرا در اجرای بلاکچین به اشتراک بگذارند، می‎‎‎‎‎‎تواند به تعیین نرخ های بهره برای بازارهای پولی مبتنی بر بلاکچین، کمک کند.

منبع خبری : سایت های CoinTelegraph و CoinDesk

⚠ توجه داشته باشید قصد این مقاله صرفا دراختیار گذاشتن ترجمه ی فارسی اخبار مهم و اطلاع رسانی بوده و مسئولیت تمام سرمایه گذاری ها برعهده شخص شما خواهد بود.⚠
mehdi ahmadi

mehdi ahmadi

برنامه نویس بکند و فرانت با 3 سال سابقه کار، علاقه مند به حوزه متاورس و کریپتو و برنامه نویس سالیدیتی، عاشق نویسندگی ام و سعی دارم اطلاعات اندکم را با شما به اشتراک بگذارم

پست های مرتبط

جعل هویت هوش مصنوعی DeeFake در صرافی ارزدیجیتال - بایننس
هاسکینسون - کاردانو و ارزدیجیتال ADA غیرمتمرکزترین در کریپتو
هشدار ایلان ماسک به سرمایه گذاران دوج کوین DogCoin
5 ارز دیجیتال برتر - هوش مصنوعی چت جی پی تی ChatGPT می گوید
شیبااینو با سوزاندن 3 میلیارد SHIB بالاترین رکورد را ثبت کرد
میکردائو - انتشار نقشه راه MakerDAO برای توسعه هوش مصنوعی AI
بایننس به نقض تحریم روسیه متهم شد - تقاضای Biance از کاربران
کسب درآمد از توییتر - اقدام جدید ایلان ماسک
هک شدن توییتر صرافی کوکوین KuCoin - آخرین قربانی هکرها
سولانا موبایل - عرضه گوشی هوشمند ساگا Saga سازگار با Web 3

0 نظر ثبت شده !

نظرات خود را با ما در میان بگذارید