عصر متاورس
رریبل - آموزش ساخت NFT در Rarible و فروش آن - گام به گام

رریبل - آموزش ساخت NFT در Rarible و فروش آن - گام به گام

مقدمه

NFT یکی از جذاب ترین دارایی های دیجیتال است که می‎‎‎‎‎‎تواند کاربردهای زیادی حتی در امورمالی غیرمتمرکزDeFi داشته باشد. NFT ها به ویژه در دوسال گذشته با محبوبیت زیادی روبه رو شده و حتی افراد زیادی را ثروتمند کرده، اگر با مفهوم NFT آشنایی ندارید ابتدا مقاله NFT به زبان ساده را مطالعه کنید. دراین مقاله به صورت گام به گام و تصویری، ساخت NFT و فروش آن در پلتفرم رریبل Rarible را آموزش می‎‎‎‎‎‎دهیم. اما قبل از آن نگاهی به Rarible می‎‎‎‎‎اندازیم تا با ویژگی های آن بهتر آشنا شویم. 

Rarible رریبل چیست؟

Rarible یک بازار NFT است که می‎‎‎‎‎‎توانید NFT های خودرا ایجاد کنید و آن هارا بفروشید و یا NFT های جذابی را خریداری کنید. Rarible اکنون به یکی از مشهورترین و محبوب ترین بازار های NFT جهانی تبدیل شده. یک رقیب جدی برای بازار OpenSea.

شما می‎‎‎‎‎‎توانید به صورت رایگان NFT های خودرا ایجاد کنید و پس از فروش آن مقداری کارمزد پرداخت کنید. فروشگاه Rarible از چندین بلاک‎‎‎‎‎چین برای ایجاد NFT پشتیبانی می‎‎‎‎‎‎کند. شبکه های اتریومEthereum، پالیگانPolygon، فلوFlow، سولاناSolana و تزوس Tezos درحال حاضر توسط این فروشگاه پشتیبانی می‎‎‎‎‎‎شود. هر شبکه ویژگی های خاص خودرا دارد و بستگی به نوع فعالیت و انتظار های شما خواهد داشت که کدام یک را انتخاب کنید.

در ادامه به صورت گام به گام مراحل ساخت NFT در Rarible را بررسی می‎‎‎‎‎‎کنیم تا در کمتر از 5 دقیقه NFT خودرا ایجاد کنید. توجه کنید NFT ها یک ماهیت غیرمثلی دارند؛ یعنی هرکدام منحصربه فرد و خاص هستند. بنابراین از ایجاد NFT های کپی شده و تکراری جدا خودداری کنید، چراکه دراین صورت چیزی عایدتان نخواهد شد. 


آموزش ساخت و فروش NFT در رریبل Rarible


برای ایجاد NFT و کسب درآمد از فروش آن در سایت Rarible می‎‎‎‎‎‎توانید طبق مراحل زیر عمل کنید؛

ابتدا نیاز به یک کیف پول دیجیتال خواهید داشت. می‎‎‎‎‎‎توانید از آموزش ساخت کیف پول متامسک استفاده کنید(متامسک یک کیف پول دیجیتال است که در نسخه های اندروید و ios برای موبایل و نسخه مرورگر موجود است. متامسک کیف پولی است که اکثر پلتفرم ها آن را به عنوان اولین گزینه برای کاربران فهرست می‎‎‎‎‎‎کنند، و توصیه می‎‎‎‎‎‎کنم برای استفاده از سایت Rarible از کیف پول متامسک استفاده کنید).

1- وارد سایت رسمی Rarible به آدرس Rarible.Com شوید.

2- روی گزینه Connect Wallet در قسمت راست و بالای صفحه کلیک کنید. و سپس کیف پول MetaMask را انتخاب کنید.

3- پس از کلیک روی گزینه متامسک، کیف پول شما باز می‎‎‎‎‎‎شود و از شما برای ادامه فرآیند اجازه می‎‎‎‎‎‎خواهد. با وارد کردن رمزعبور خود، اجازه این کار را صادر کنید. 

4- پس از اتصال متامسک به Rarible باید یک نام کاربری و یک آدرس ایمیل وارد کنید. و سپس روی گزینه Create در بالای صفحه کلیک کنید.

5- صفحه ای مانند تصویر بالا برای شما باز می‎‎‎‎‎‎شود و از شما می‎‎‎‎‎‎خواهد انتخاب کنید NFT شما روی کدام یک از شبکه های موجود Mint (ضرب) شود. از بین شبکه های سولانا Solana، فلو Flow، اتریوم Ethereum، تزوس Tezos و پالیگان Polygon یکی را انتخاب کنید. 

6- پس از انتخاب شبکه مورد نظر به صفحه ای هدایت می‎‎‎‎‎‎شوید که از شما می‎‎‎‎‎‎پرسد آیا مایل به ضرب چندین NFT هستید و یا تنها یک NFT می‎‎‎‎‎‎سازید؟ برای ضرب کردن تعدادی NFT روی گزینه Multiple کلیک کنید و اگر می‎‎‎‎‎‎خواهید فقط یک NFT ایجاد کنید، روی گزینه Single کلیک کنید (برای ادامه این آموزش، از گزینه Single استفاده می‎‎‎‎‎‎کنیم ).

7- اکنون به صفحه ای (مانند تصویر زیر) هدایت می‎‎‎‎‎‎شوید که می‎‎‎‎‎‎توانید NFT خودرا بسازید، آن را توصیف کنید و برای فروش در فروشگاه قرار دهید. این صفحه بخش های مختلفی دارد که درادامه به هر قسمت می‎‎‎‎‎‎پردازیم.


الف- Upload File 

دراین قسمت می‎‎‎‎‎‎توانید اثر خودرا آپلود کنید. اثر شما می‎‎‎‎‎‎تواند در فرمت های jpg, png, webp, mp3, pdf و mp4 باشد. دقت کنید اثر شما می‎‎‎‎‎‎تواند حداکثر 100 مگابایت حجم داشته باشد. 

ب- Put On MarketPlace 

اگر مایلید NFT شما پس از ضرب شدن در فروشگاه قرار بگیرد می‎‎‎‎‎‎توانید این گزینه را فعال کنید و در بخش Price قیمت آن را وارد کنید. 

پ- Name و Description

در قسمت Name یک اسم برای اثر خود انتخاب کنید. و در قسمت Description می‎‎‎‎‎‎توانید محصول خودرا توصیف کنید. توضیحاتی خلاصه برای شناخت بیشتر NFT خود وارد کنید.

8- روی گزینه Create کلیک کنید تا NFT شما ضرب شود(مینت شود). متامسک شما باز می‎‎‎‎‎‎شود و از شما برای ادامه فرآیند اجازه می‎‎‎‎‎‎خواهد. با اجازه دادن به متامسک کار شما تمام می‎‎‎‎‎‎شود.

9- تبریک می‎‎‎‎‎‎گم اولین NFT خودرا ایجاد کردید. می‎‎‎‎‎‎توانید از قسمت View NFT اطلاعات مربوط به اثر خودرا مشاهده کنید و ببینید NFT شما تا چه زمانی در فروشگاه قرار می‎‎‎‎‎‎گیرد. 

دقت کنید تمام مراحل ساخت NFT در این پلتفرم رایگان است اما پس از فروخته شدن NFT مبلغی به عنوان کارمزد، از شما کسر می‎‎‎‎‎‎شود. 

مرتبط : آموزش ساخت NFT در سایت OpenSea به صورت رایگان

چگونه NFT خودرا بفروشیم؟

مرحله فروش NFT سخت ترین کار این ماجراست! 

شما باید از روش های بازاریابی برای شناخته شدن NFT خود استفاده کنید. می‎‎‎‎‎‎توانید از رسانه های اجتماعی مانند توییتر یا اینستاگرام برای تبلیغ اثر خود استفاده کنید. همچنین با انتخاب یک توضیح مناسب می‎‎‎‎‎‎توانید به توصیف بهتر NFT خود کمک کنید(قسمت Description). 

همچنین سعی کنید از دیگر NFT ها الگوبرداری کنید و علاقه جامعه را درنظر بگیرید. به عنوان مثال اگر تصویری زیبا از تخت جمشید را به NFT تبدیل کنید احتمالا افراد زیادی به آن علاقه مند خواهند شد. می‎‎‎‎‎‎توانید از آثار حماسی که مردم به آن علاقه مند هستند بهره بگیرید. شما NFT ایجاد می‎‎‎‎‎‎کنید تا مردم آن را بخرند، پس مهم ترین چیز درنظر گرفتن علاقه جامعه است. می‎‎‎‎‎‎توانید دراین باره تحقیق کنید و با ذوق هنری و خلاقیت خود ترکیب کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. 

همچنین درنظر داشته باشید اکنون NFT ها به سمت جایگاه اصلی خود حرکت می‎‎‎‎‎‎کنند و دیگر از نقاشی ها و آثاری که تنها سرگرمی میلیونرهای عجیب است خارج شده. اکنون نوع جدیدی از NFT ها به نام Utility NFT، ظاهر شده که می‎‎‎‎‎‎تواند بسیار جذاب و واقعا کاربردی باشد. 

سخن پایانی 

دراین مقاله آموزش ساخت NFT و فروش آن در فروشگاه Rarible را بررسی کردیم. 

توجه کنید صنعت بلاک‎‎‎‎‎‎چین به رشد روزافزون خود ادامه می‎‎‎‎‎‎دهد و ابزاری مانند NFT ها(توکن های غیرمثلی) به این روند سرعت می‎‎‎‎‎‎بخشند. بلاکچین و متاورس تنها با تعامل کاربران رشد می‎‎‎‎‎‎کند و شما برای قوی شدن دراین زمینه نیاز به ارتباط و تعامل با دیگر کاربران بلاکچین خواهید داشت. می‎‎‎‎‎‎توانیم با کمک یکدیگر این فضارا گسترش دهیم و از کاربردهای آن بهترین استفاده را ببریم.

می‎‎‎‎‎‎توانید در قسمت نظرات با عصر متاورس و دیگر کاربران سایت، تجربیات و سؤالات خودرا به اشتراک بگذارید، همچنین با عضویت در خبرنامه ما درپایین صفحه می‎‎‎‎‎‎توانید از آخرین اخبار متاورس و بلاکچین آگاه شوید.

mehdi ahmadi

mehdi ahmadi

برنامه نویس بکند و فرانت با 3 سال سابقه کار، علاقه مند به حوزه متاورس و کریپتو. عاشق نویسندگی ام و سعی دارم اطلاعات اندکم را با شما به اشتراک بگذارم

پست های مرتبط

NFT (توکن غیرمثلی) چیست و چگونه کار می کند؟ - ساخت ان اف تی NFT (توکن غیرمثلی) چیست و چگونه کار می کند؟ - ساخت ان اف تی
متاورس چیست؟ (به زبان ساده) - ورود به Metaverse و کسب درآمد متاورس چیست؟ (به زبان ساده) - ورود به Metaverse و کسب درآمد
Web 3 (وب 3) چیست - بهترین ارزها و پروژه های Web 3.0 Web 3 (وب 3) چیست - بهترین ارزها و پروژه های Web 3.0
آموزش ساخت NFT در Opensea به صورت رایگان (راهنمای مبتدیان) آموزش ساخت NFT در Opensea به صورت رایگان (راهنمای مبتدیان)
NFT های کاربردی یا یوتیلیتی - Utility NFT چه امتیازاتی دارد؟ NFT های کاربردی یا یوتیلیتی - Utility NFT چه امتیازاتی دارد؟

0 نظر ثبت شده !

نظرات خود را با ما در میان بگذارید