عصر متاورس
ان اف تی بی - بررسی کامل پروژه NFTb و توکن NFTB

ان اف تی بی - بررسی کامل پروژه NFTb و توکن NFTB

مقدمه 

NFT "ان اف تی" ها، با پیشرفت صنعت بلاکچین، تبلیغات گسترده متاورس و همه گیر شدن بازی‎‎‎‎‎‎های بلاکچینی، امروزه با محبوبیت بالایی مواجه شده اند. می‎‎‎‎‎‎توان گفت NFT ها پس از طی کردن مسیر طولانی خود، اکنون به پشرفت عظیمی رسیده اند و چیزی فراتر از سرگرمی را ارائه می‎‎‎‎‎‎دهند. دنیای NFT ها می‎‎‎‎‎‎تواند حتی در امور روزانه ما تغییر ایجاد کند. 

علاقه مندان به NFT ها افزایش پیدا کرده اند، بنابراین نیاز بیشتری به زیرساخت ها، برنامه های کاربردی و نقدینگی کافی، احساس می‎‎‎‎‎‎شود. زنجیره هوشمند بایننس (BSC) با پروژه NFTB همکاری خودش را برای استفاده بیشتر از پتانسیل های مشهود NFT ها آغاز کرد، و پروژه جذاب و کاربری NFTb را راه اندازی کرد، که در ادامه آن را بررسی می‎‎‎‎‎‎کنیم.

مرتبط: Utylity NFT یا NFT های کاربردی چیست؟

پروژه nftB چیست؟

NFTB یک پلتفرم Dapps، برپایه زنجیزه هوشمند بایننس Binanace است که خدمات امورمالی غیرمتمرکز(DeFi) را، برای NFT هارا تسهیل می‎‎‎‎‎‎بخشد. گروه توسعه دهنده می‎‎‎‎‎‎گوید :: {{ ما به پتانسیل بالای Binance بایننس، برای ارائه ارزش بیشتر به دارندگان و سازندگان NFT اعتقاد داریم. با ترکیب کردن نقدینگی صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX) تجربه بهتری را برای سازندگان به ارمغان می‎‎‎‎‎‎آوریم }}.

NFTB علاوه بر خدمات اضافی، بیشتر به عنوان یک بازار NFT شهرت دارد. شما می‎‎‎‎‎‎توانید در این پلتفرم NFT های خودرا ایجاد کنید و درهمان بازار به فروش برسانید، یا در کیف پول خود ذخیره کنید. برای ساخت NFT ها در این برنامه، هیچ محدودیتی نخواهید داشت و هرچیزی را که مایل هستید می‎‎‎‎‎‎توانید به NFT تبدیل کنید. علاوه بر زنجیره بایننس، امکان ایجاد NFT ها در شبکه های مختلف نیز وجود خواهد داشت. 

پروژه NFTB همچنین روش هایی برای کسب درآمد ارائه می‎‎‎‎‎‎دهد، شما می‎‎‎‎‎‎توانید با سپرده گذاری (Staking) و یا ییلد فارمینگ (Yield Farming) در این پلتفرم، درآمد غیرمنفعل داشته باشید. علاوه بر روش های ذکر شده، درازای فعالیت در این برنامه چه به عنوان سازنده و چه به عنوان خریدار، توکن های NFTB را به عنوان پاداش دریافت می‎‎‎‎‎‎کنید.

پروژه NFTB چیزی بیشتر از بازارهای NFT مانند OpenSea یا Rarible است و ارائه دهنده خدمات گسترده ای از امورمالی غیرمتمرکز است. این پروژه به صورت جامعه محور و صد درصد غیرمتمرکز مدیریت می‎‎‎‎‎‎شود، بنابراین می‎‎‎‎‎‎توان آن را یک دائو DAO نیز، دانست.

پروژه NFTB با همکاری بایننس Binance و در اکوسیستم زنجیره هوشمند بایننس BSC، راه اندازی شد. این پشتیبانی قدرتمند از سوی بایننس می‎‎‎‎‎‎تواند موفقیت های زیادی را برای پروژه NFTB به ارمغان آورد. این پروژه درحال توسعه است و برنامه های زیادی برای آینده دارد. 

مرتبط : آموزش ساخت NFT در Rarible به صورت رایگان (راهنمای گام به گام)

توکن NFTB و توکنومیک آن

NFTB ارزبومی و اصلی این پروژه است که برای اکوسیستم NFTb طراحی شده. شما می‎‎‎‎‎‎توانید با فعالیت در این برنامه، توکن های NFTB را به عنوان پاداش دریافت کنید. این توکن برای موارد زیادی کاربرد دارد که پس از نگاهی به توکنومیک Tokenomics، بررسی خواهیم کرد. 

عرضه کل این توکن برابر با 981,600,000 NFTB است که درحال حاضر چیزی حدود 106,243,271.925 از آن درگردش است. نحوه توزیع این توکن به شرح زیر است؛ 

20.5% به تدابیر استراتژی اختصاص یافت.

12% برای تیم توسعه دهنده و 12.5% برای بنیاد NFTB درنظر گرفته شد.

45% برای پاداش به کاربران دراین پروتکل اختصاص یافت. 

10% برای عرضه اولیه در صرافی های غیرمتمرکز IDO درنظر گرفته شد. 

کاربردهای توکن NFTB

برای پرداخت کارمزد های شبکه. 

برای استفاده از تمام خدمات پلتفرم NFTb.

برای سپرده گذاری (Staking) یا کشت سود (Yield Farming).

این توکن با پلتفرم های مبتنی بر بایننس، ادغام می‎‎‎‎‎‎شود و به عنوان یک توکن پرداختی عمل می‎‎‎‎‎‎کند.

توکن NFTB دارای نشان حاکمیتی نیز هست که برای مدیریت غیرمتمرکز این پلتفرم استفاده می‎‎‎‎‎‎شود. به این معنا که می‎‎‎‎‎‎توانید با دراختیار داشتن این توکن، در تصمیم گیری یا رای گیری های مهم این پلتفرم مشارکت کنید. هر توکن NFTb نماینده یک حق رای در دائو DAO این پروژه است. شما با 100 توکن می‎‎‎‎‎‎توانید به یک پیشنهاد 100 رای مثبت یا منفی دهید و یا خودتان یک پیشنهاد را برای رای گیری ایجاد کنید. 

مرتبط : آموزش کسب سود از ییلد فارمینگ Yield Farming (راهنمای گام به گام)

سخن پایانی 

 NFTb یک برنامه Dapps برای تسهیل DeFi و ایجاد نقدینگی کافی برای علاقه مندان به ان اف تی NFT هاست. این برنامه می‎‎‎‎‎‎تواند سکوی پرتابی برای توسعه و گسترش پروژه های بیشماری باشد. شما می‎‎‎‎‎‎توانید در این پلتفرم در عرضه های اولیه زیادی شرکت کنید و NFTهایی را با قیمت های پایین تر خریداری کنید. 

INO مخفف عبارت عرضه اولیه NFT ها و IDO مخفف عبارت عرضه اولیه در صرافی های غیرمتمرکز، برخی از این پیش فروش هاست. همچنین به دلیل زیرساخت های قوی موجود، NFTb با متاورس های زیادی همکاری کرده و در عرضه اولیه بازی ها (IGO) موفقیت خودرا به دست آورده. NFTb یک بستر مناسب برای NFT هایی با کیفیت های بالاست، بنابراین همکاری بازی های متاورسی با این بستر مناسب، دور از انتظار نبود. 

در بخش نظرات با عصر متاورس و دیگر کاربران سایت در ارتباط باشید! و با عضویت در خبرنامه ما در پایین صفحه از آخرین اخبار متاورس و بلاکچین ها آگاه شوید.

mehdi ahmadi

mehdi ahmadi

برنامه نویس بکند و فرانت با 3 سال سابقه کار، علاقه مند به حوزه متاورس و کریپتو. عاشق نویسندگی ام و سعی دارم اطلاعات اندکم را با شما به اشتراک بگذارم

پست های مرتبط

NFT (توکن غیرمثلی) چیست و چگونه کار می کند؟ - ساخت ان اف تی NFT (توکن غیرمثلی) چیست و چگونه کار می کند؟ - ساخت ان اف تی
برنامه غیرمتمرکز Dapps چیست (به زبان ساده) - کاربرد Dappها برنامه غیرمتمرکز Dapps چیست (به زبان ساده) - کاربرد Dappها
قرارداد هوشمند چیست -کاربردهای اسمارت کانترکت و نحوه استفاده قرارداد هوشمند چیست -کاربردهای اسمارت کانترکت و نحوه استفاده
دائو DAO (سازمان مستقل خودگردان چیست) - بهترین دائو ها DAO دائو DAO (سازمان مستقل خودگردان چیست) - بهترین دائو ها DAO
ICO چیست - عرضه اولیه سکه (ICO) و نحوه کسب سود - ( راهنما ) ICO چیست - عرضه اولیه سکه (ICO) و نحوه کسب سود - ( راهنما )
ییلد فارمینگ چیست - Yield Farming زبان ساده (راهنمای مبتدیان) ییلد فارمینگ چیست - Yield Farming زبان ساده (راهنمای مبتدیان)
آموزش ساخت کیف پول متامسک metamask آموزش ساخت کیف پول متامسک metamask
Web 3 (وب 3) چیست - بهترین ارزها و پروژه های Web 3.0 Web 3 (وب 3) چیست - بهترین ارزها و پروژه های Web 3.0
بایننس توکن (BNB) چیست؟ بایننس توکن (BNB) چیست؟

0 نظر ثبت شده !

نظرات خود را با ما در میان بگذارید