عصر متاورس
خرید زمین در متاورس - معرفی 6 متاورس برتر برای خرید زمین

خرید زمین در متاورس - معرفی 6 متاورس برتر برای خرید زمین

مقدمه

در دو مقاله جداگانه‎‎‎‎‎‎‎ی، متاورس چیست (به زبان ساده) و  مقاله کسب درآمد از متاورس به تفصیل راجع به مفهوم متاورس توضیح داده شد. دراین مقاله به بحث درباره زمین های مجازی و مزیت داشتن زمین در متاورس می پردازیم و نحوه خرید زمین های NFT در متاورس را بررسی می کنیم. 

برای خرید زمین در متاورس باید طبق مراحل زیر عمل کنید.

1- یک پروژه متاورس انتخاب کنید

تاکنون بیش از 10,000 پروژه متاورسی راه اندازی شده است. اما تنها معدودی از آن ها شناخته شده اند. برای انتخاب یک متاورس مناسب باید موارد زیر را درنظر بگیرید.

الف- تعداد کاربران

زمین های مجازی در متاورس براساس قانون عرضه و تقاضا ارزش گذاری می‎‎‎‎‎‎‎شود. به این معنی که هرچقدر تقاضا برای خرید زمین بیشتر باشد، ارزش آن بیشتر خواهد بود. بنابراین اگر متقاضیان خرید زمین (کاربران بازی) بیشتر باشند، خرید و فروش بیشتری شکل می‎‎‎‎‎‎‎گیرد و درنتیجه هرقطعه زمین با افزایش قیمت مواجه می‎‎‎‎‎‎‎شود. 

اما در صورتی که می‎‎‎‎‎‎‎دانید متاورس موردنظر پتانسیل رشد دارد، می‎‎‎‎‎‎‎توانید زمانی که تازه منتشر شده و یا کاملا توسعه نیافته، زمین هارا باقیمت های پایین تر خریداری کنید و پس از افزایش کاربران آن را با قیمت بالاتر بفروشید.

ب- جذابیت 

یک بازی متاورسی که فقط بر هدف کسب درآمد (P2E) متمرکز شده باشد، نمی‎‎‎‎‎‎‎تواند برای مدتی طولانی بازیکن های خودرا حفظ کند. چراکه تنها انگیزه کاربران کسب درآمد است و پس از مدتی از داستان تکراری بازی خسته شده و آن را رها می‎‎‎‎‎‎‎کنند. درنتیجه تعداد کاربران بازی کم شده و براساس قانون عرضه و تقاضا با افت قیمت زمین ها روبه رو می‎‎‎‎‎‎‎شویم. 

پ- مدیریت غیرمتمرکز 

یک متاورس مناسب باید دارای ویژگی تمرکززدایی باشد. به این معنی که مدیریتی جامعه محور داشته باشد و یک شخص یا شرکت خاص آن را مدیریت نکند. متاورس های غیرمتمرکز دارای یک دائو DAO و یک توکن حاکمیتی هستند. به عنوان مثال در دائو DAO پروژه دیسنترالند می‎‎‎‎‎‎‎توانید با دراختیار داشتن توکن های MANA(توکن حاکمیتی دیسنترالند) به یک پیشنهاد رای مثبت یا منفی دهید و یا خودتان یک پیشنهاد را برای رای گیری ایجاد کنید. هر توکن نماینده یک حق رای است. به این صورت اختیار بازی به صورت برابر برعهده جامعه کاربران است و یک شخص خاص نمی‎‎‎‎‎‎‎تواند دارایی های درون بازی و دیگر مسائل را کنترل کند.

ت- کمیاب بودن زمین ها 

طبیعی است که هرچه تعداد زمین ها در یک متاورس کمتر باشد ارزش بیشتری خواهد داشت.

2- ساخت یک کیف پول دیجیتال  

برای خرید زمین از متاورس باید کیف پول خودرا به پلتفرم انتخابی متصل کنید. تمام دارایی های درون بازی NFT(توکن های غیرمثلی) هستند که در کیف پول شما ذخیره می‎‎‎‎‎‎‎شوند. پس کیف پول شما باید از NFT ها پشتیبانی کند. همچنین هرپروژه متاورس از بلاک‎‎‎‎‎‎چین خاصی استفاده می‎‎‎‎‎‎‎کند، بنابراین باید کیف پولی انتخاب کنید که از شبکه های زیادی پشتیبانی کند. توصیه می‎‎‎‎‎‎‎کنم از کیف پول متامسک MetaMask استفاده کنید. اکثر متاورس های موجود، کیف پول متامسک را به عنوان اولین گزینه برای کاربران فهرست می‎‎‎‎‎‎‎کنند. علاوه بر این از طیف وسیعی از دارایی های دیجیتال پشتیبانی می‎‎‎‎‎‎‎کند و در نسخه های اندروید و ios برای موبایل و افزونه کروم برای مرورگر ها دردسترس است(آموزش ساخت متامسک در 5 دقیقه)

3- خرید زمین 

3 راه برای خرید زمین در متاورس وجود دارد، می‎‎‎‎‎‎‎توانید از بازارهای ثانویه مانند Opensea استفاده کنید و از بازیکن هایی که مایل به فروش زمین خود هستند، خریداری کنید. همچنین بنگاه های معاملاتی زیادی برای خرید زمین مجازی وجود دارند که می‎‎‎‎‎‎‎توانید به آن ها اعتماد کنید و خرید زمین خودرا به آن ها محول کنید. اما ساده ترین راه خرید زمین از فروشگاه خود بازی است. شما می‎‎‎‎‎‎‎توانید در قسمت MarketPlace هر پلتفرم متاورس، زمین هارا جستجو کنید و به سادگی خرید خودرا کامل کنید. پس از خرید، NFT زمین در کیف پول شما قابل نمایش است که نشان دهنده مالکیت شماست. 

معرفی 6 متاورس برتر برای خرید زمین 

1- متاورس Silks - اولین متاورس اسبدوانی


Silks یک متاورس درحال توسعه است که اوایل سال 2023 و طی 5 فاز به صورت کامل منتشر می‎‎‎‎‎‎‎شود. برخی از قسمت های این بازی از جمله زمین های بازی منتشر شده و می‎‎‎‎‎‎‎توانید اکنون روی این متاورس سرمایه گذاری کنید. Silks یک بازی NFT محور است که داستان آن پروش، تجارت و مسابقات اسب هاست. شما می‎‎‎‎‎‎‎توانید با خرید زمین اصطبل های اسب بسازید و از اسبداران بابت نگهداری اسب ها مبلغی دریافت کنید. این می‎‎‎‎‎‎‎تواند خیلی سودآور باشد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله بررسی متاورس Silks را مطالعه کنید.

2- متاورس دیسنترالند Decentraland

دیسنترالند یک متاورس برپایه بلاکچین اتریوم است که در سال 2015 توسعه یافت و درنهایت در سال 2020 برای عموم منتشر شد. توکن MANA ارزبومی این پلتفرم است، یک توکن ERC-20 برپایه اتریوم که درموارد زیادی کاربرد دارد. از آن جایی دیسنترالند یکی از مشهورترین متاورس های موجود است، آن را به دو مقاله جداگانه تقسیم کردیم و می‎‎‎‎‎‎‎توانید برای بررسی کامل این پروژه، مقاله های آشنایی با دیسنترالند Decentraland و آموزش خرید زمین در دیسنترالند Decentraland مطالعه کنید.

3- متاورس بلاکتوپیا Bloktopia

متاورس بلاکتوپیاBloktopia یک ساختمان 21 طبقه (نشان دهنده 21 میلیون بیت‎‎‎‎‎‎کوینBTC) است که برپایه بلاکچین پالیگان Polygon توسعه یافته. متاورس بلاکتوپیا اهداف زیادی را دنبال می‎‎‎‎‎‎‎کند و هر طبقه از این ساختمان متعلق به امر خاصی است. شما می‎‎‎‎‎‎‎توانید با خرید زمین در این متاورس میزانی رویداد هارا برعهده بگیرد. در سمینار ها و جلسات شرکت کنید و آموزش ببینید. یک گالری، کتابخانه یا کازینو بسازید و کسب درآمد کنید. همچنین می‎‎‎‎‎‎‎توانید در زمین خود تبلیغات کنید و درآمد بالایی داشته باشد. بلاکتوپیا با ابزاری که دراختیار شما می‎‎‎‎‎‎‎گذارد شمارا قادر می‎‎‎‎‎‎‎سازد تا NFT های خودرا ایجاد کنید و بفروشید. برای اطلاعات بیشتر مقاله متاورس بلاکتوپیا Bloktopia را مطالعه کنید. 

4- متاورس سندباکس SandBox

سندباکس Sadbox یک متاورس مشهور برپایه بلاکچین اتریوم است که اولین بار در سال 2012 برای گوشی های اندروید و ios منتشر شد و درنهایت در سال 2018 به شکل امروزی خود درآمد. توکن SAND ارز بومی این پلتفرم است که برای پاداش به کاربران، معامله عناصر درون بازی، سپرده گذاری (Staking) و... استفاده می‎‎‎‎‎‎‎شود. توکن SAND نشان حامیتی نیز دارد. در مجموع 166464 قطعه زمین در این بازی وجود دارد. شما می‎‎‎‎‎‎‎توانید بدون نیاز به دانش های تخصصی و کدنویسی بازی خودرا طراحی کنید و درآمد بالایی برای خود رقم بزنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله بررسی سندباکس SandBox را مطالعه کنید.

5- مجموعه بازی های گالاگیمز Gala Gamesگالاگیمز Gala Games یک شرکت توسعه دهنده بازی های مبتنی بر بلاکچین است که در سال 2019 برپایه اتریوم راه اندازی شد. هدف این شرکت را می‎‎‎‎‎‎‎توان ساخت بازی های متفاوت و سپردن کنترل و مدیریت بازی به جامعه کاربران دانست. شما در بازی های منتشر شده توسط گالاگیمز، اختیار کاملی خواهید داشت و مجبور به طی کردن مراحل حوصله سربر بازی نخواهید بود. همچنین با گرافیک خیره کننده این بازی ها، جذابیت آن بیشتر می‎‎‎‎‎‎‎شود. GALA یک توکن ERC-20 برپایه اتریوم است که برای اقتصاد اکوسیستم بازی طراحی شده. کمپانی گالاگیمز تاکنون چند بازی منتشر کرده است که از بهترین آن ها می‎‎‎‎‎‎‎توان به بازی میراث(Legacy)، ستاره شهر(Town Star)، پژواک امپراطوری (Echoes Of Empire)، میرانداس(Mirandus)، تانک های عنکبوتی (Spider Tank)، فورتفاید (Fortified) و فوزل (Fuzzles) اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر می‎‎‎‎‎‎‎توانید مقاله گالاگیمز Gala Games را مطالعه کنید.  

6- متاورس استاراطلس Star Atlas


استار اطلس Star Atlas یک متاورس برپایه بلاکچین سولانا Solana است که داستانی از سال 2620 در کهکشان های دور را به تصویر می‎‎‎‎‎‎‎کشد. شما می‎‎‎‎‎‎‎توانید از بین 3 جناح یکی را انتخاب کنید و به مبارزه بپردازید. همچنین می‎‎‎‎‎‎‎توانید در کهکشان ها سفر کنید و به اکتشاف بپردازید و یا قلمرو خودرا گسترش دهید و برای به دست آوردن منابع مبارزه کنید. هر زمین ویژگی خاصی دارد و منابع مختلفی در زمین ها وجود دارد. می‎‎‎‎‎‎‎توانید با مطالعه مقاله بررسی استار اطلس، اطلاعات بیشتری دریافت کنید. 

جمع بندی 

خرید زمین در متاورس می‎‎‎‎‎‎‎تواند مزیت های خاصی به همراه داشته باشد، به یاد داشته باشید متاورس هنوز درمراحل اولیه خود قرار دارد و به تکامل خود نرسیده است، درآینده موارد استفاده بیشتری برای زمین های مجازی به وجود می‎‎‎‎‎‎‎آید. مدیر عامل متا (فیس بوک سابق) می‎‎‎‎‎‎‎گوید : {{ عینک های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده از موبایل های امروزی فراگیر تر خواهند شد }}.

همچنین با خواندن خبری مثل: {{امارات اولین بیمارستان متاورسی جهان را در دبی راه اندازی کرد}} متوجه می‎‎‎‎‎‎‎شویم که متاورس حتی در علم پزشکی هم کاربرد خواهد داشت و چیزی بیشتر از یک سرگرمی و بازی ساده خواهد بود.

باعث خوشنودی ماست تا تجربیات و سؤالات خودرا در بخش نظرات با عصر متاورس به اشتراک بگذارید. همچنین می‎‎‎‎‎‎‎توانید با عضویت در خبرنامه ما در پایین صفحه از آخرین اخبار متاورس و بلاکچین آگاه شوید.

mehdi ahmadi

mehdi ahmadi

برنامه نویس بکند و فرانت با 3 سال سابقه کار، علاقه مند به حوزه متاورس و کریپتو. عاشق نویسندگی ام و سعی دارم اطلاعات اندکم را با شما به اشتراک بگذارم

پست های مرتبط

NFT (توکن غیرمثلی) چیست و چگونه کار می کند؟ - ساخت ان اف تی NFT (توکن غیرمثلی) چیست و چگونه کار می کند؟ - ساخت ان اف تی
بازی متاورسی سندباکس و نحوه کسب درآمد - SandBox و توکن SAND بازی متاورسی سندباکس و نحوه کسب درآمد - SandBox و توکن SAND
معرفی برترین بازی های بلاکچین با هدف کسب درآمد معرفی برترین بازی های بلاکچین با هدف کسب درآمد
متاورس دسنترالند - خرید زمین در دیسنترالند + قیمت و نکات مهم متاورس دسنترالند - خرید زمین در دیسنترالند + قیمت و نکات مهم
کسب درآمد از متاورس - معرفی 7 روش کسب درآمد متاورس Metaverse کسب درآمد از متاورس - معرفی 7 روش کسب درآمد متاورس Metaverse

1 نظر ثبت شده !

  1. سلام آلتراورس تنهاشهرمتاورسیه که تبلیغات فیفا ورامین رابدست آورده وکمپانی بزرگ تبلیغاتی بلاک ویز تبلیغش میکنه وتنها متاورسی هست که ظرف یک ماه ۱۰هزارزمین فروخت

  1. سلام دوست عزیز، ممنون از نظر شما.

    از اونجایی که آلتراورس توسط پروژه اوربیت نتورک پشتیبانی و حمایت می شه. و از اونجایی که به قانونی بودن پروژه اوربیت نتورک شک زیادی دارم، نمی تونم راجع به آلتراورس چیزی منتشر کنم. اگر پروژه های قوی تر و بهتری مد نظرتون هست اعلام کنید تا در اختیارتون قرار بدیم. 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید